TALAROMYCIN

Talaromycin je jedinečná patentovaná přírodní substance, získávaná náročným biotechnologickým procesem za dodržení nejvyšších hygienických a technologických standardů z metabolického produktu mikroorganismu Talaromyces purpurogenus var. Armeniaca.

Talaromyces purpurogenus je kmen mikroskopické houby, přírodní mikroorganismus, objevený při screeningovém testování v půdě Araratského údolí v Arménii již v roce 1972. Dlouhodobá spolupráce vědců z oblasti medicíny a biologie vedla k objevu jeho unikátních vlastností. Jeho schopnost produkovat červený pigment, originální dynamika biosyntézy a bioaktivita ho výrazně odlišuje od ostatních známých mikroorganismů. Pro jeho využitelnost je klíčové, že tento červený pigment obsahuje cenné bioaktivní látky, které pozitivně ovlivňují imunitní systém. Účinky Talaromycinu byly ověřeny mnoha experimentálními a klinickými studiemi, které ukázaly jeho pozitivní vliv na imunitní systém a jeho schopnost bránit vzniku různých onemocnění.

Délka života lidských buněk je pevně naprogramována. Pokud dojde k narušení rovnováhy buněčného dělení, může to vést k přeměně zdravých buněk na poškozené.

Pro správné fungování organismu je klíčové:

  • Zpomalovat oxidační procesy (stárnutí buněk). Talaromycin se vyznačuje schopností blokovat nežádoucí oxidační procesy.
  • Dále je důležitá správně probíhající apoptóza - řízené usmrcení nemocných nebo poškozených buněk. Talaromycin® je schopen normalizovat tento proces.
  • Nejvýznamnější schopností Talaromycinu je ovlivnění činnosti B a T-lymfocytů, které jsou klíčové pro správné fungování imunitního systému. Leukocyty jsou důležité pro organismus a jejich nedostatečná či nesprávná činnost může vést k oslabení imunitního systému nebo k vzniku autoimunitních onemocnění. B-lymfocyty se podílejí na protilátkové imunitě. Po rozpoznání cizího mikroorganismu vytvářejí protilátky, které jsou schopné bojovat proti cizím látkám. T-lymfocyty jsou klíčové pro buněčnou imunitu, která přímo likviduje cizí buňky, poškozené buňky, buňky nakažené virem nebo nádorové buňky. Některé T-lymfocyty podporují tvorbu obranných buněk tím, že produkují cytokiny, specifické proteiny, které se podílí na imunitní odpovědi. Důležitý je poměr mezi těmito skupinami T-lymfocytů, který je vyjádřen imunoregulačním indexem. Tento index může být snížený u některých virových infekcí, zatímco zvýšené hodnoty naznačují autoimunitní reakci organismu.

Talaromycin podporuje detoxikační procesy v organismu a svým antioxidačním účinkem pomáhá harmonizovat jednotlivé orgánové systémy a zajišťuje tak správné fungování organismu a celkovou pohodu.